20.08.2014. Держава робить усе можливе задля збереження культурних цінностей у зоні проведення АТО

2

На численні запити медіа Міністерство культури України надає інформаційну довідку стосовно дій зі збереження культурних цінностей в зоні проведення антитерористичної операції. В цілях безпеки і збереження об’єктів культурної спадщини та задля того, аби не викликати зайвої уваги, Міністерство культури звертається до ЗМІ з проханням не акцентувати увагу на культурних цінностях, які на сьогодні знаходяться в зоні АТО. Втім, наголошуємо, Міністерство вкрай стурбоване загрозою національному культурному надбанню та тримає ситуацію під постійним контролем.

Стан фізичної охорони музеїв було розглянуто на оперативних нарадах за участю представників заінтересованих органів виконавчої влади та призначено відповідальних осіб за організацію посилення їх охорони, організовано взаємодію з Національною гвардією України та місцевими органами влади.

З урахуванням стану оперативної обстановки в регіоні визначено невідкладні заходи щодо посилення охорони, розрахована необхідна кількість сил і засобів, пов’язаних з організацією їх фізичного захисту, технічного укріплення та оснащення. Розроблено схеми оперативного інформування та дій силових й інших структур на випадок ускладнення оперативної обстановки (територіальні підрозділи ОВС, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я України, військові частини Національної гвардії України та Міністерства оборони України, тощо).

Ініційовано проведення робочих зустрічей за участю представників Національної гвардії України, Міністерства оборони України, місцевих органів влади, самоврядування та керівників музеїв, під час яких запропоновано першочергові заходи щодо посилення їх фізичного захисту, технічного укріплення та оснащення.

Мінкультури було направлено інструкційні листи до обласних державних адміністрацій та здійснюється інформування у телефонному режимі щодо вжиття невідкладних заходів для збереження культурних цінностей, посилення охорони музейних закладів, які перебувають у сфері їх управління, відповідні рекомендації щодо першочергових заходів зі збереження фондів та підготовки до евакуації. Постійно ведеться моніторинг ситуації та надається нормативно-методична допомога в організації підготовки приміщень музейних закладів до можливих дій сторонніх осіб.

Управління культури Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій поінформували про здійснені заходи, а саме про прийняття рішення щодо повернення музейних предметів переданих на тимчасове зберігання з музейних закладів з метою експонування до постійних місць їхнього зберігання, обмеження проведення масових екскурсій та заходів, повернення до фондосховищ найбільш цінних музейних предметів, які експонувалися в експозиціях музеїв, а в окремих випадках закриття музейних закладів для відвідувачів на час проведення антитерористичної операції, зважаючи на об’єктивні обставини.

Також Міністерство культури тримає постійний зв'язок з Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України та Державною службою з надзвичайних ситуацій України, якими зі свого боку доведено до командування військових частин та керівництва підрозділів рекомендації щодо першочергових заходів зі збереження закладів культури.

Водночас слід зазначити, що Мінкультури та силові відомства не можуть в повній мірі забезпечити охорону культурної спадщини, на територіях, що тимчасово контролюються незаконними збройними формуваннями.

Прес-служба Міністерства культури України

 

Источник